loginhasło
odzyskaj hasło|nowe konto
 
"Warszawa i Warszawka"

Międzynarodowy konkurs na rysunek satyryczny "Warszawa i Warszawka"
by architektura.info 
 
termin składania prac: do 15.05.2013

 

 

 

 

Międzynarodowy konkurs na rysunek satyryczny „Warszawa i Warszawka”

 

 
 
Data końca rejestracji: 15/05/2013
Termin składania prac: 15/05/2013
Miasto: Warszawa
 
 
 

Z okazji 35. rocznicy powstania Muzeum Karykatury im. Eryka Lipińskiego w Warszawie został zorganizowany Międzynarodowy Konkurs na Rysunek Satyryczny „Warszawa i Warszawka” czyli dobrze i lepiej o naszej stolicy.

 

Warszawa, stolica Polski, to jedno z największych pod względem liczby ludności miast w Europie. Długa, bo sięgająca IX wieku, historia Warszawy może zafascynować. To miasto – zrównane z ziemią, zburzone i spalone w czasie II wojny światowej i odbudowane po 1945 r. – żyje, mimo że miało go nie być. Warszawa to miasto odznaczone Krzyżem Srebrnym Orderu Wojennego Virtutti Militari.

 

Miasto fascynujące, ale nie wolne od problemów uprzykrzających życie jego mieszkańcom. Jak każda wielka aglomeracja potrafi zachwycić rozmachem, ale i rozzłościć korkami ulicznymi. Jak ją widzą ci, którzy tu mieszkają, jak odwiedzający ją mieszkańcy innych polskich miast; jaka jest w oczach cudzoziemców; czym bawi, czym złości, a czym zachwyca – to zilustrują wnikliwi obserwatorzy, jakimi są… artyści karykatury.

 

Prace należy nadsyłać do 15 maja 2013 r. pod adresem: Muzeum Karykatury, ul. Kozia 11, 00-070 Warszawa

 

Nagrody i wyróżnienia

  • Grand Prix – 8.000 zł
  • Pierwsza Nagroda – 4.000 zł
  • Druga Nagroda – 3.000 zł
  • Trzecia Nagroda – 2.000 zł
  • 3 Wyróżnienia po 1.000 zł

 

Jury obradujące pod przewodnictwem Zygmunta Zaradkiewicza, dyrektora Muzeum Karykatury w Warszawie, ogłosi swój werdykt do końca czerwca 2013 r.

Więcej:

http://muzeumkarykatury.pl/joomla/index.php?option=com_content&view=article&id=756:midzynarodowy-konkurs-na-rysunek-satyryczny-warszawa-i-warszawkaq&catid=410

 

Tekst pochodzi ze strony www.architektura.info. 

poprzedni artykuł   poprzedni artykułproducent drzwi
Domdesign Underground
Kontakt             Regulamin
Home Up
zamknij